AlarmRegionWiadomość dnia

Uwierzycie? Studenci z Politechniki Śląskiej …zrobili wózek dla niepełnosprawnego psa! [ZDJĘCIA]

Agnes to jeden z tych psów, które wiele przeszły: trafiła pod opiekę wrocławskiej Fundacji Węgielek z neuropatią (zapaleniem nerwów obwodowych). Choroba uniemożliwia jej normalne poruszanie się. – Agnes przyjechała do nas w 2015 roku z terenów objętych wojną na Ukrainie. Potrafi przejść kawałek, ale nie umie utrzymać się na własnych nogach. Jest nam jej zwyczajnie szkoda, zwłaszcza że to bardzo młody pies, ma około 3 lata. Dlatego wysłaliśmy do kilku politechnik propozycję opracowania projektu wózka inwalidzkiego dla czworonoga. Odpowiedź zwrotną dostaliśmy tylko od Politechniki Śląskiej, za to pozytywną i to już po 10 minutach – mówi Agata Magiera z Fundacji Węgielek.

 

Właśnie odbyła się druga przymiarka prototypu wózka, który ułatwi psu chodzenie. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, gotowy wózek trafi do Agnes już za miesiąc. Konstrukcję opracowali: dr hab. inż. Robert Michnik, dr inż. Kamil Joszko, dr inż. Agata Guzik-Kopyto oraz studenci z SKN Bioaktywni. Trzymamy kciuki za tę inicjatywę! (źr: UM Gliwice)

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close