KategorieSilesia Flesz najnowsze informacje

W Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich wystartował policjant z Dąbrowy Górniczej

Kierownik Marcin znany w lokalnym środowisku jako rzetelny funkcjonariusz i świetny sportowiec zdecydował się podjąć to wyjątkowe wyzwanie

Kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wystartował na Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich w Lądku-Zdroju. W wymagającym biegu na dystansie 130 kilometrów wystartowało 211 zawodników. Młodszy aspirant Marcin Piłko zajął 15 miejsce w klasyfikacji ogólnej i 8 miejsce w kategorii plus 40.

W lipcu odbył się prestiżowy Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, który przyciągnął tłumy pasjonatów biegania z całego kraju. Wśród uczestników tego wyjątkowego wydarzenia znalazł się Kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego dąbrowskiej komendy policji mł. asp. Marcin Piłko, który zakończył z sukcesem bieg na trasie liczącej 130 kilometrów.

Bieg górski, z uwzględnieniem trudności terenu i niesamowitych różnic wysokości, stanowił prawdziwe wyzwanie dla uczestników. Warto podkreślić, że w tym roku do rywalizacji przystąpiło aż 211 osób, a jedynie 147 z nich zdołało ukończyć ten wymagający dystans.

Marcin Piłko znany w lokalnym środowisku jako rzetelny funkcjonariusz i świetny sportowiec zdecydował się podjąć to wyzwanie. Jego determinacja, zaangażowanie i ciężka praca w treningach zaowocowały bardzo dobrym wynikiem. Na mecie uplasował się na 15. miejscu w klasyfikacji ogólnej.

Jednak to nie koniec osiągnięć mundurowego. Już od samego początku swojej przygody z biegami górskimi zdecydował się rywalizować w kategorii plus 40. I to właśnie w tej kategorii zajął 8 miejsce.