AlarmKategoriaKrajRegionWiadomość dnia

W jej samochodzie trwała walka o życie dziecka. Została zatrzymana wykonując niedozwolony manewr

Policjanci zatrzymali do kontroli Opla, którego kierująca wykonała niedozwolony manewr na skrzyżowaniu. Okazało się, że wewnątrz pojazdu trwa walka o życie niemowlaka, który zakrztusił się podczas posiłku.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 18 grudnia 2017 roku, około godz. 9:00, na skrzyżowaniu ulic Podkarpackiej, Krakowskiej i Popiełuszki w Krośnie. Policjanci z wydziału ruchu drogowego podjęli interwencję wobec kierującej Oplem, która wykonała niedozwolony na skrzyżowaniu manewr zawracania.

Kiedy jeden z funkcjonariuszy podszedł do kontrolowanego pojazdu zauważył, że przewożona na tylnym siedzeniu malutka dziewczynka, ma trudności z oddychaniem, gdyż zakrztusiła się podczas posiłku. Złamanie przepisu przez kierującą Oplem wynikało z potrzeby, jak najszybszego dotarcia z dzieckiem do szpitala. Policjanci, bez chwili namysłu użyli sygnałów uprzywilejowania, pilotując Opla aż do krośnieńskiej lecznicy.

Po upływie kilku minut niecodzienny konwój dotarł do szpitala. Tam oczekiwał już zespół medyczny, który udzielił pomocy małemu pacjentowi. Dzięki zdecydowanej reakcji policjantów, niebezpieczne zdarzenie zakończyło się szczęśliwym finałem.

 

(źródło:www.policja.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close