KrajRegionŚwiat

W małym miasteczku we Włoszech trwa Boże Narodzenie. Tradycja ma setki lat

To najbardziej oryginalne Boże Narodzenie obchodzone jest w osadzie koło miasta Domodossola we Włoszech zawsze w drugą niedzielę lipca. Zwyczaj wprowadzono, by mieszkańcy tych stron pracujący daleko mogli świętować z rodzinami po przyjeździe na wakacje do domu.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Druga niedziela lipca, jest dniem obchodów Bożego Narodzenia w miejscowości Vagna w Piemoncie na północy Włoch. Tradycja ta ma kilkaset lat. Władze kościelne zgodziły się na te wyjątkowe obchody po to, by mogli uczestniczyć w nich wszyscy mieszkańcy tamtych stron, emigrujący na większość roku za pracą. Kiedy wracali na lato do domu, mogli świętować ze swymi rodzinami.

Święto Dzieciątka organizuje miejscowa parafia San Brizio. Zwyczaj jego celebrowania upowszechnił w XV wieku święty Bernardyn z Sieny.

Kulminacją Bożego Narodzenia w lipcu jest niedzielna msza, podczas której śpiewane są kolędy. Stałym elementem obchodów jest procesja religijna, która przechodzi ulicami miejscowości z figurką Dzieciątka Jezus, wyrzeźbioną w 1730 roku przez miejscowego artystę.

Źródło: Polsat News

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Stabilizuje się sytuacja na rynku pracy w Polsce. Ofert pracy coraz więcej

Kolejne powikłania po COVID-19? Lista jest coraz dłuższa!

Na Giełdzie Samochodowej w Gliwicach powstanie targowisko! Od kiedy?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close