RegionWiadomość dnia

W Sosnowcu rusza nabór do programu in vitro

Na początku kwietnia 2018r. rusza nabór do programu in vitro w Sosnowcu. To drugi rok realizacji programu finansowanego przez miasto. W ubiegłym roku skorzystało z niego 45 par.

 

W Sosnowcu rusza nabór do programu in vitro

-Mamy już efekty. Urodziła się jedna dziewczynka, 10 par jest w ciąży, urodzą się bliźniaki. Efektem tego programy jest to, żeby rodzice dostały wsparcia i żeby rodziły się dzieci – mówi Anna Jedynak, wiceprezydent Sosnowca.

W tym roku z programu skorzysta 40 par. Ostatecznie o tym, kto weźmie w nim udział zadecydują lekarze. Miasto wybrało dwie kliniki, które wykonają procedurę – jedna jest z Krakowa, druga z Katowic. -W ciągu najbliższych dwóch tygodni kiedy mieszkańcy mogą się zgłaszać do tych klinik. Pamiętając ubiegły rok – ta lista się bardzo wypełnia i tych miejsc teoretycznie nie ma – mówi Rafał Łysy, UM Sosnowiec

W Sosnowcu rusza nabór do programu in vitro

4-letni program będzie kosztował Sosnowiec 800 tysięcy złotych. W województwie śląskim in vitro finansuje również Częstochowa. W ubiegłym roku przeznaczono na ten cel 150 tysięcy złotych. Dzięki temu programowi na świat przyszło 23 dzieci, a 16 jest w drodze.
(Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close