RegionWiadomość dnia

W Świętochłowicach zbierają, w Bytomiu sadzą. Co zrobić z choinką po świętach? [WIDEO]

Kolejne miasta organizują zbiórkę choinek. W Świętochłowicach żywe świąteczne drzewka będą odbierane od 30 stycznia. W Bytomiu można choinkę w doniczce oddać do posadzenia. A potem – jak mówią pomysłodawcy – przychodzić i doglądać.

 

 

Marihuana dostępna na Śląsku! W których aptekach ją znajdziecie?


-Mieszkańcy z reguły mają dosyć duży problem jeżeli chodzi o odbiór choinki, nie wiedzą co z nią zrobić. Te choinki potem poniewierają się przez dosyć długi okres, co więcej niejednokrotnie poniewierają się w pełnej krasie czyli z ozdobami, lampkami. Chcemy uniknąć takiej sytuacji. Po co zaśmiecać miasto skoro przy pomocy jednej akcji w ciągu kilku dni można to zrobić szybko, łatwo, skutecznie i w sposób dogodny dla mieszkańców – mówi Katarzyna Tomczyk, UM w Świętochłowicach.

Drzewko wystarczy umieścić w widocznym miejscu przed posesją – w przypadku domków jednorodzinnych bądź obok zagród śmietnikowych. Pełen harmonogram dostępny jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

 

Na żywe choinki czekają też w Bytomiu. Tu jednak pożądane są drzewka w doniczkach.

-Te choinki jeżeli są odpowiednio potraktowane w styczniu, czy powiedzmy pod koniec grudnia mogą spokojnie rosnąć w naszym mieście i pełnić bardzo fajną funkcję, tym bardziej, że jak ktoś taką choinkę odda, dowie się gdzie ona rośnie, może sobie do niej przychodzić i nią się opiekować – mówi Gabriela Kadłubek, Miejski Zarząd Zieleni i Gospodarki Komunalnej w Bytomiu.

To, czy drzewko się przyjmie uzależnione jest od jego stanu i ukorzenienia. Na pomysł akcji wpadło Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców. Drzewka można przynosić do bazy Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej przy ul. Tarnogórskiej.

Na żywe choinki czekają też w Bytomiu. Tu jednak pożądane są drzewka w doniczkach
Na żywe choinki czekają też w Bytomiu. Tu jednak pożądane są drzewka w doniczkach

(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close