KrajRegion

W upalny dzień zostawiła dzieci w aucie i poszła na zakupy. Matka: nic się nie stało, zostawiłam je tylko na chwilę

Przypadkowi przechodnie powiadomili policjantów o dwójce dzieci pozostawionych w upalny dzień w zaparkowanym samochodzie. Policjanci otworzyli auto i zabrali dzieci w zacienione, przewiewne miejsce. W tym czasie matka dwójki maluchów była na zakupach i twierdziła, że nic się nie stało, że dzieci pozostawiła w aucie tylko na chwilę.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ podpowiada, co zrobić żeby się nie roztopić w upał 😉

Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazała się w minioną środę 41-letnia mieszkanka Łukowa (woj. lubelskie), która po południu wybrała się na zakupy. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, ale w tym czasie kobieta pozostawiła dwoje dzieci w zaparkowanym samochodzie. Temperatura na zewnątrz przekraczała 30 stopni i z pewnością wewnątrz auta była ona znacznie wyższa. O tej sytuacji powiadomiono dyżurnego łukowskiej komendy policji, który natychmiast skierował tam patrolujących miasto mundurowych.

Policjanci, którzy przyjechali we wskazane miejsce, zauważyli zaparkowany na chodniku samochód marki Volkswagen Sharan, wewnątrz którego siedziało dwoje dzieci. W aucie nieznacznie uchylona była tylko jedna szyba. Siedzące w „nosidełku” malutkie dziecko płakało, widać było, że było bardzo spocone. Policjanci zauważyli też, że drugie, kilkuletnie dziecko, również odczuwało upał. Mundurowi poprzez uchyloną szybę, otworzyli drzwi volkswagena i wyjęli dzieci z auta.

Policjanci przenieśli maluchy w zacienione miejsce i obawiając się o ich zdrowie wezwali karetkę pogotowia. Oczekując na karetkę i opiekuna dziecka, jeden z funkcjonariuszy w pobliskim sklepie odnalazł użytkowniczkę volkswagena – matkę dwójki dzieci pozostawionych wcześniej w aucie. 41-letnia łukowianka razem z 10-letnim synem była na zakupach i była zdziwiona interwencją policjantów. Kobieta mówiła, że do sklepu weszła tylko na chwilę, że jej siedmiomiesięcznemu synkowi i 6-letniej córeczce, które pozostawiła w zamkniętym samochodzie, nic się nie stało.

Faktycznie, ale to tylko dzięki reakcji przypadkowych przechodniów, którzy powiadomili policjantów, maluszkom nic się nie stało. Zadziwiające, że mimo wielu medialnych komunikatów kobieta postąpiła tak niefrasobliwie i pozostawiła dwoje dzieci w nagrzanym samochodzie. Teraz policjanci prowadząc postępowanie sprawdzą, czy 41-latka dopuściła do przebywania dwójki dzieci w okolicznościach niebezpiecznych dla ich zdrowia.

 

źr. Policja Lubelska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close