KrajRegion

W weekend gwałtowna zmiana pogody! Ochłodzenie o ponad 10 stopni!

Po okresie bardzo ciepłej i słonecznej pogody, kiedy to temperatura powietrza wzrosła w wielu miejscach do 30°C, w nocy z piątku na sobotę czeka nas znacznie ochłodzenie.

 

Jeszcze tylko dziś tj. w czwartek i w piątek zostanie z nami typowo letnia pogoda. Synoptycy prognozują, że w tych dniach na przeważającym obszarze Polski temperatura maksymalna przekraczać będzie 26°C, a miejscami na zachodzie i południowym zachodzie osiągnie 30°C, a nawet 31°C!

ZOBACZ TAKŻE: SILESIA FLESZ

Pierwsze sygnały pogorszenia pogody wystąpią już w piątek – wzrośnie prędkość wiatru do umiarkowanego i porywistego, a pod wieczór nad zachodnią Polskę nasunie się chłodny front atmosferyczny, za którym nad Polskę napłynie znacznie chłodniejsze powietrze. Frontowi będą towarzyszyć przelotne opady deszczu, możliwe będą burze. W nocy z piątku na sobotę front przemieści się przez całą Polskę, dlatego w sobotę nastąpi już znaczne ochłodzenie i pogorszenie warunków atmosferycznych. W całym kraju będzie pochmurno, w wielu miejscach spadnie deszcz. Temperatura powietrza wyniesie od 14°C do 18°C, co w porównaniu do pogody czwartkowej oznacza ochłodzenie o ponad 10°C! Niedziela termicznie będzie podobna, jednak deszczu będzie mniej, powinno się też pojawiać się więcej przejaśnień.

Początek przyszłego tygodnia również zapowiada się chłodno, pochmurno i deszczowo. Spodziewajcie się także silniejszych porywów wiatru, nawet do 70 km/h. Powrotu lata nie widać!!!

 

(źr: IMGW)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close