REKLAMA
Kategorie

W ten weekend Muzeum Śląskie za pół ceny!

W ten weekend Muzeum Śląskie za pół ceny! Do 8 października bilety kupimy za 50% normalnej ceny.

Odwiedzający Muzeum Śląskie do 8 października otrzymają 50% zniżki na wszystkie bilety ze stałej oferty. Wszystko w ramach akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”.

Wśród wystaw stałych znajdują się m.in. galerie sztuki polskiej od 1800 roku do współczesności oraz pierwsza w Polsce ekspozycja prezentująca niezwykłą twórczość artystów nieprofesjonalnych. W Muzeum Śląskim można zapoznać się również z dwoma wystawami narracyjnymi – „Laboratorium przestrzeni teatralnych. Przeszłość w teraźniejszości” oraz „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”, z których pierwsza opowiada o głównych trendach w plastyce scenicznej, a druga o historii Górnego Śląska. Najmniejsza z ekspozycji – Galeria śląskiej sztuki sakralnej – wpisuje się w program wystaw stałych poświęconych historii, kulturze i sztuce Śląska.

Wystawa czasowa „Zaczęło się od ziarna… Historia roślin uprawnych” w zrewitalizowanym budynku łaźni głównej ukazuje dzieje człowieka w kontekście towarzyszących mu roślin. Najważniejszymi elementami ekspozycji są oryginalne pozostałości roślin uprawnych pozyskane w trakcie badań wykopaliskowych. Zobaczymy również pochodzące z wykopalisk przedmioty wykonane z roślin, takie jak tkaniny, talerze, sznury, instrumenty oraz produkty i przedmioty codziennego użytku. Wystawa daje możliwość poznania pracy i dorobku Działu Archeologii, w tym Pracowni Bioarcheologii. To także wypełnienie luki związanej z brakiem muzeów historii naturalnej w Polsce.

Po zwiedzaniu wystaw Muzeum Śląskiego warto spojrzeć na Katowice z innej perspektywy – z tarasu wieży widokowej o wysokości 40 metrów. Z dawnego szybu wyciągowego „Warszawa II” można podziwiać Strefę Kultury oraz panoramę miasta. Uwaga! W wypadku niesprzyjającej pogody wieża może zostać zamknięta.

W siedzibie Muzeum przy katowickim rynku znajduje się wystawa czasowa „Między Montmartre’em a Montparnasse’em. Dzieła artystów z ziem polskich, działających w Paryżu w latach 1900–1939, z kolekcji prywatnych”. To opowieść o buntownikach i indywidualistach, którzy znaleźli się na przełomie XIX i XX wieku w Paryżu. Na wystawie jest około 180 prac z zakresu malarstwa i rzeźby. W tym samym budynku uczestniczyć można w seansie fotoplastykonu. To wynaleziona przez Charlesa Wheatstone’a maszyna do prezentacji fotografii stereoskopowych (trójwymiarowych). Aktualny seans pod tytułem „Udajmy się do wód!” pokazuje początki fenomenu spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu: zarówno w wykwintnych uzdrowiskach, jak i w przestrzeni podmiejskiej.

Szczegółowe opisy wystaw oraz informacje na temat cen biletów znajdują się na stronie internetowej muzeumslaskie.pl.

(źr:slaskie.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button