RegionWiadomość dnia

Wesołe hydranty stanęły w Dąbrowie Górniczej [ZDJĘCIA]

ZDJĘCIA: Wesołe hydranty stanęły na ulicach Dąbrowy Górniczej

 

Przerobienie zwykłych hydrantów na bohaterów bajek to pomysł Dąbrowskich Wodociągów. Spółka postawiła przy placówkach edukacyjnych w Dąbrowie Górniczej kilka takich hydrantów. Uśmiechnięte hydranty zostały zamontowane w Strzemieszycach przy Szkole Podstawowej nr 5 i w centrum miasta przy ulicy Kopernika obok Przedszkola nr 10. Urządzenia – poza swoją podstawową funkcją – przykuwają uwagę i stają się inspiracją do nauki bezpiecznego zachowania podczas pożaru.

 

-Dzieci są zainteresowane bajecznym i niespotykanym wyglądem hydrantów. Jest to świetna okazja do edukacji z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego podczas godziny wychowawczej –  podkreśla Ewa Cabała, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr. 5 im. Henryka Sienkiewicza w Dąbrowie Górniczej. Mimo tego, że hydranty stoją stosunkowo krótko, to dzieci i uczniowie bez problemu wskazują ich lokalizację,  a taka wiedza w sytuacji zagrożenia może okazać się nieoceniona. -To bardzo dobry pomysł. Moja córka zwróciła na hydrant uwagę i dopytywała do czego służy. Nie udałoby się przyciągnąć jej uwagi, gdyby stanął tu zwykły czerwony hydrant – dodaje Pani Agnieszka, mama 7 letniej Karoliny.

 

-Instalacja hydrantów „Uczeń” i „Pinokio” została bardzo pozytywnie odebrana wśród dzieci i mieszkańców, dlatego będziemy ją kontynuować. Co rok planujemy instalować kolejne hydranty przy szkołach i przedszkolach, które współpracują z nami w ramach Światowego Dnia Wody. Co ważne, urządzenia, oprócz tego, że są atrakcyjne dla najmłodszych spełniają wymagania ochrony przeciwpożarowej – mówi Aleksandra Konderak, zastępca kierownika Działu Eksploatacji Dąbrowskich Wodociągów Sp. z o.o.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close