AlarmRegionWiadomość dnia

Wielki marsz antyimigracyjny w Katowicach! 26 września ulicami przejdzie ponad 20 tys. ludzi?

Wielki marsz antyimigracyjny w Katowicach 26 września ma odbyć się pod hasłem "Śląsk Przeciwko Imigrantom". Marsz antyimigracyjny w Katowicach 26 września chce zorganizować Młodzież Wszechpolska – Okręg Śląski. – W tym dniu w każdym mieście wojewódzkim odbędą się manifestacje. Dołączają się do nich środowiska narodowe z Węgier i z innych krajów. Stąd ta data, aby każdy mógł się przygotować – tłumaczy Michał Musiał z Młodzieży Wszechpolskiej.

 

Początek marszu zaplanowano o godzinie 16.00 na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach. "WIELKA ANTYIMIGRANCKA MANIFESTACJA!!! Przyjdź i wyraź swój sprzeciw wobec islamskiego zalewu naszego kraju!" – piszą na Facebooku organizatorzy marszu w Katowicach.

Marsz antyimigracyjny w Katowicach 26 września to kolejny marsz przeciwko imigrantom. Kilkaset osób w miniony weekend przeszło ulicami Częstochowy z hasłami :"Araby precz!" czy "Precz z islamem". Podobny marsz antyimigracyjny odbył się w Warszawie. Jak będzie w Katowicach? –  Ta nowa sytuacja budzi w nas niepokój, to jest normalne, że czujemy niepokój – co się stanie, jaki to będzie miało wpływ na nas? W tym wypadku lęk przeradza się w gniew – tłumaczy agresywne zachowania Katarzyna Ślębarska, psycholog.

 

Organizatorzy zwrócili się już o wydanie zgody na marsz antyimigracyjny 26 września w Katowicach do urzędu miasta. Jak mówi portalowi www.tvs.pl Wioletta Niziołek-Żądło z UM Katowice, wniosek o wydanie zgody na marsz antyimigracyjny w Katowicach 26 września już wpłynął do magistratu i wszystko wskazuje na to, że marsz się odbędzie – a jego organizatorzy dostaną zgodę na wydarzenie. – Powiadomiliśmy już wszystkie służby – policję, straż, MZUiM o tym, że 26 września w Katowicach odbędzie się marsz antyimigracyjny. Nie ma przesłanek, aby organizatorom odmówić zgody na przeprowadzenie marszu – mówi rzeczniczka urzędu miasta w Katowicach, Justyna Łukasiewicz. Marsz przeciwko imigrantom 26 września w Katowicach będzie więc legalny.

 

"– Deklarowano, że nie będzie przymusu i państwa Unii Europejskiej same będą decydowały czy i ilu ludzi wpuścić na teren swoich państw. Tymczasem, jak się okazuje, Francja i Niemcy chcą nam narzucić przymusowe przyjęcie 11, 5 tyś. imigrantów. A przecież to dopiero początek!" – piszą na Facebooku organizatorzy marszu. Do tej pory inicjatywę zorganizowania w Katowicach marszu przeciwko imigrantom poparło 31 tysięcy osób. <.>

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close