RegionWiadomość dnia

Wigilia dla wszystkich mieszkańców odbędzie się w Rudzie Śląskiej

Już po raz trzeci mieszkańcy Rudy Śląskiej zasiądą wspólnie do wigilijnego stołu. Miejskie spotkanie opłatkowe zostanie zorganizowane na rudzkim rynku już w najbliższą niedzielę, 20 grudnia o godz. 16.00. Natomiast już w czwartek na placu Jana Pawła II rozpocznie się czterodniowy jarmark świąteczny. -Zapraszam wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej, a także gości, którzy odwiedzają w tym świątecznym okresie nasze miasto, do wspólnego obchodzenia tych najpiękniejszych świąt – mówi prezydent Grażyna Dziedzic.

 

Rudzki Wigilijny Stół zostanie zorganizowany po raz trzeci. -Tradycja wspólnego świętowania na Śląsku jest powszechnie znana – przypomina Grażyna Dziedzic. -Boże Narodzenie jest ku temu doskonałą okazją. Jak nigdy odczuwamy wtedy potrzebę zjednoczenia, a także dzielenia się tym, co mamy – mówi prezydent miasta. Oprócz zastawionego bożonarodzeniowymi smakołykami stołu na mieszkańców będą czekać także atrakcje kulturalne. Rudzkie schole parafialne zaśpiewają najpiękniejsze kolędy. Wystąpią: Boże Nutki z parafii pw. św. Barbary w Bykowinie, Dzieci Maryi z parafii pw. św. Pawła Apostoła w Nowym Bytomiu, Gratia Dei z parafii pw. św. Marii Magdaleny w Bielszowicach oraz Duchu Ogniu z parafii pw. Ducha Św. w Czarnym Lesie. Wystąpi również chór św. Barbary z parafii pw. św. Barbary w Bykowinie.

 

Tradycyjnie odbędzie się również przekazanie światełka betlejemskiego mieszkańcom miasta przez harcerzy. -To ważny symbol Narodzenia Pańskiego, znak pokoju, wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami – podkreśla Marcin Różycki, komendant hufca ZHP Ruda Śląska. Przypomnijmy, że od 28 lat skauci odpalają jedną malutką świeczkę z wiecznego ognia płonącego w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Płomień jest niesiony w sztafecie przez dziesiątki krajów i trafia do najbardziej odległych miejsc na świecie. Harcerze niosą lampiony ze światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i prywatnych domów.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close