AlarmRegionWiadomość dnia

Zabrze: SZOK! Wilk szary w paczce z Kanady! Ktoś zapłaci niebotyczną karę

Wilk szary w paczce z Kanady. Piękne trofeum myśliwskie zostało wysłane bez wymaganego zezwolenia. O wysokości kary zdecyduje sąd.

Wilk szary w paczce z Kanady
Zabrze: SZOK! Wilk szary w paczce z Kanady! Ktoś zapłaci niebotyczną karę

Wilk szary w paczce z Kanady. Mundurowi z Oddziału Celnego Pocztowego w Zabrzu ujawnili w paczce nietypowy dywanik – doskonale wyprawiona skóra wraz z otwartym pyskiem wilka szarego. Paczka została zgłoszona do odprawy celnej, jako trofeum myśliwskie. Przesyłka została wysłana z Kanady. Adresatem był mieszkaniec województwa małopolskiego.

Funkcjonariusze KAS dokładnie sprawdzili dokumentację towarzyszącą przesyłce. Ze względu na fakt, iż gatunek wilka szarego (Canis lupus) podlega ochronie przywóz takiego trofeum wymaga stosownego zezwolenia. Do odprawy celnej taki dokument nie został przedłożony. Wyprawiona skóra wraz z głową wilka została zatrzymana do postępowania.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami przywóz okazów CITES bez wymaganego pozwolenia traktowany jest jako przemyt. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5, kara grzywny oraz przepadek okazu. O wysokości kary zdecyduje sąd.

Canis lupus czyli wilk szary – to gatunek drapieżnego ssaka z rodziny psowatych, zamieszkujący lasy, równiny, tereny bagienne oraz góry Eurazji i Ameryki Północnej. W naszym kraju, podobnie jak i w innych obszarach świata wilk jest objęty ochroną gatunkową. Ponadto gatunek ten objęty jest ochroną na podstawie Rozporządzenia Rady (WE) nr 338/97, wdrażającego postanowienia Konwencji CITES /źródło: Wikipedia/.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close