KrajRegion

Wjechał wprost pod pociąg. Kierowca autobusu nie zatrzymał się przed znakiem STOP. Rozmawiał przez telefon

Kierowca autobusu, dojeżdżając do przejazdu kolejowego, nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy.

 

Nie damy wyciąć MUCHOWCA! TOP 5 Silesia Flesz w obronie lasu!

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Owczary na terenie gminy Lubin (woj. dolnośląskie). Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym autobus zderzył się z pociągiem towarowym. Na miejscu interweniowała policja, straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz członkowie komisji powypadkowych kolei.

Jak ustalili policjanci, kierujący autobusem, 54-letni mężczyzna, wjeżdżając na niestrzeżony przejazd kolejowy, nie zachował szczególnej ostrożności. Kierujący nie zatrzymał się przed znakiem STOP w wyniku czego doprowadził do zderzenia z lokomotywą spalinową z siedmioma wagonami towarowymi. Okazało się, że kierowca w chwili zdarzenia rozmawiał przez telefon.

W autobusie na szczęście nie było pasażerów. Kierowca jechał sam. Nie odniósł żadnych obrażeń. W lokomotywie natomiast były dwie osoby, które również nie potrzebowały pomocy lekarskiej.

 

źr. policja.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close