RegionSport

Wodny tor przeszkód AQUATOR na Stawikach w Sosnowcu znowu za darmo!

Blisko 10 tysięcy dzieci skorzystało w ubiegłym roku z wodnego toru przeszkód Aquator. W tym roku możliwość bezpłatnej zabawy dla sosnowiczan właśnie powróciła i potrwa do końca wakacji!

 

 

Piast Gliwice wygrałby nawet eurowybory? TOP 5 SILESIA FLESZ z wizytą u Mistrzów Polski!

Aquator należy do Akademii Sportu Wake Zone Stawiki, jednak dzięki porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sosnowcu, który będzie przez ten czas finansował atrakcje dla sosnowiczan. Wodny plac zabaw będzie bezpłatnie dostępny w ramach Akcji Lato dla Dzieci w wieku od 7 do 18 lat zamieszkałych w Sosnowcu.

 

Największy w Polsce tor przeszkód znajduje się na terenie Wake Zone Stawiki przy ulicy Kresowej. – Z atrakcji będzie można korzystać codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00. Aby z zabawy mogli skorzystać wszyscy chętni wprowadzamy pewnie warunki. W przypadku bardzo wielu chętnych czas pobytu na wodnym placu zabaw będzie ograniczany do godziny. Konieczna będzie legitymacja szkolna, na podstawie której weryfikowany będzie wiek i miejsce zamieszkania danego dzieciaka – wyjaśnia Arkadiusz Hrabia, zastępca dyrektora MOSiR.

Ze względu na bezpieczeństwo, dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia będą mogły korzystać z wodnego toru przeszkód jedynie w towarzystwie osoby dorosłej. Dodatkowo, każda osoba korzystająca z toru zostanie wyposażona w kamizelkę asekuracyjną.

Wodny tor przeszkód AQUATOR na Stawikach w Sosnowcu znowu za darmo! (fot.UM Sosnowiec)
Wodny tor przeszkód AQUATOR na Stawikach w Sosnowcu znowu za darmo! (fot.UM Sosnowiec)

Aquator składa się z dmuchanych przeszkód, w tym z dmuchanych trampolin, równoważni, mostków, drabiny, zjeżdżalni, ścianek wspinaczkowych czy huśtawek. Całość ma 50 metrów długości i 20 metrów szerokości – Korzystanie z toru zapewnia niezapomniane wrażenia, jest też atrakcyjną formą spędzania czasu przez dzieci, dodatkowo pozwala im na rozwijanie sprawności fizycznej – podkreśla Łukasz Massalski z Wake Zone Stawiki Sosnowiec.

źródło: UM Sosnowiec
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close