Region

Wodzisław Śląski: policja zlikwidowała plantację konopi indyjskich [WIDEO]

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego oraz Katowic zlikwidowali w Bukowie oraz w Wodzisławiu Śląskim plantację konopi indyjskich. Mundurowi zatrzymali dwóch właścicieli upraw, które prowadzili je w mieszkaniach, w specjalnych namiotach oraz na terenie rozlewiska w rejonie miejscowości Buków. Policjanci zabezpieczyli w sumie 146 krzewów konopi, sprzęt wspomagający uprawę i ponad dwa kilogramy gotowego suszu marihuany.

 

W wyniku ustaleń policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową katowickiej komendy wojewódzkiej, zlikwidowana została plantacja konopi indyjskich, prowadzona w dwóch wodzisławskich mieszkaniach oraz na terenie rozlewiska w rejonie miejscowości Buków. Mundurowi z KWP Katowice, przy współpracy z kryminalnymi z Wodzisławia, namierzyli uprawę, a podczas przeszukania w mieszkaniach mężczyzn znaleźli specjalistyczny namiot, w którym w doniczkach rosły krzewy konopi. „Plantatorzy” zadbali również o specjalny sprzęt i nawozy, wspomagające wzrost roślin.

Zobacz także: Mysłowice: W Parku Słupna uczyli, jak zachować się nad wodą. Bo nie każdy wie

Mysłowice: W Parku Słupna uczyli, jak zachować się nad wodą. Bo nie każdy wie [WIDEO]

Kryminalni zabezpieczyli 146 krzewów konopi indyjskich, prawie dwa kilogramy gotowego suszu marihuany, a także sprzęt służący do jej uprawy i pielęgnacji. Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące uprawy i posiadania narkotyków. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Wodzisław Śląski

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close