KrajRegion

WOŚP 2019 w Rudzie Śląskiej: Wolontariusze zebrali ponad 200 tys. zł!

RUDA ŚLĄSKA: Ruda Śląska po raz kolejny zebrała ogromną ilość pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na zgromadzoną sumę składają się zbiórki do puszek, licytacje, aukcje fantów oraz dochód z Koncertu Młodych Talentów w ZSO 3.

 

W niedzielę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach Rudy Śląskiej kwestowało ponad 450 wolontariuszy. Łącznie uzbierali 208 010,39 złotych. Suma ta jeszcze wzrośnie po podsumowaniu aukcji internetowych.

Wolontariusze z Kochłowic zebrali do puszek ponad 92 tysięcy złotych. Do tego doliczyć należy pieniądze z Wielkiej Aukcji Fantów, kiermaszu oraz Koncertu Młodych Talentów. Łącznie kochłowicki sztab zebrał 102 869,11 zł.

Sztab z orzegowskiego ZSO nr 4 swoją siedzibę miał w tym roku w Miejskim Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Nowym Bytomiu. To tam biło serce orkiestry, liczono pieniądze z puszek i częstowano wolontariuszy ciepłymi napojami i przekąskami. Dzięki osobom, które pracowały dla tego sztabu, udało się zebrać 105 141,28 złotych!

Wolontariusze pokazali swoją siłę, a mieszkańcy wielkie serca! Łącznie sztaby z Kochłowic i Orzegowa zebrały 208 010,39 złotych. Suma ta jeszcze wzrośnie po podsumowaniu aukcji.

(źródło: rudaslaska.com.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close