RegionWiadomość dnia

Wspólne kolędowanie w Sosnowcu i Jaworznie z zespołem Śląsk już dzisiaj

Dwa wspaniałe koncerty kolęd odbędą się dzisiaj w Sosnowcu i Jaworznie. Wspaniałe, bowiem najpiękniejsze kolędy zaśpiewa Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Oba koncerty – o 17.00 i 20.00 są darmowe.

 

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpi w niedzielę, 7 stycznia w Sosnowcu i Jaworznie z koncertem „Święta Noc”. Występom patronują biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak i marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Program „Święta Noc” to koncert wokalno-instrumentalny w wykonaniu solistów, chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Autorami muzycznych opracowań kolęd i pastorałek są Stanisław Hadyna i Krzysztof Dziewięcki. Poezja Kazimierza Szemiotha w pastorałkach oraz góralskie gawędy Hanny Nowobilskiej nadają programowi specyficzny charakter polskich świąt bożonarodzeniowych.

Zespół „Śląsk” wystąpi w niedzielę 7 stycznia dwukrotnie: najpierw w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie o godz. 17.00, zaś o godz. 20.00 w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu. Wstęp na obydwa koncerty jest bezpłatny. (źr:slaskie.pl)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close