RegionWiadomość dnia

„..wszyscy się jednoczą, bogaci z biednymi..” – Wyjątkowa miejska wigilia w Bytomiu [WIDEO]

800 litrów barszczu, 400 kg uszek i kilka tysięcy pierników –tak w tym roku wyglądała wigilia miejska w Bytomiu.

 

-Z roku na rok przychodzę i naprawdę taki poczęstunek tego barszczu z uszkami to jest naprawdę bardzo dobry zwyczaj – mówi Anna Loska, mieszkanka Bytomia. -Urodziłem się w Bytomiu, mieszkam na rynku a to wspaniała impreza. Za rok tu się znowu zobaczymy – mówi Paweł Ulfig, mieszkaniec Bytomia.

800 litrów barszczu, 400 kg uszek i kilka tysięcy pierników –tak w tym roku wyglądała wigilia miejska w Bytomiu

-Ci ludzie, ta atmosfera, wszyscy się jednoczą, ludzie biedniejsi z ludźmi bogatszymi – mówi Teresa Matusiok, mieszkanka Bytomia. Pierniki upiekli uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich oraz pracownicy Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych. Na bożonarodzeniowych stoiskach można było kupić pierniki i świąteczne ozdoby. Mieszkańców Bytomia witał prezydent miasta. -Jest to wyjątkowy czas, okazja do spotkania, złożenia sobie życzeń, wspólnego przeżywania radości z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – podkreślał Damian Bartyla, prezydent Bytomia.

800 litrów barszczu, 400 kg uszek i kilka tysięcy pierników –tak w tym roku wyglądała wigilia miejska w Bytomiu

W tym rok plenerową wigilię uatrakcyjniły gry i zabawy dla dzieci. Nie zabrakło też Mikołaja i jego pomocników. O artystyczną stronę przedsięwzięcia zadbali wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury oraz uczniowie bytomskich szkół. Ręcznie malowane bombki i inne ozdoby choinkowe, przygotowały specjalnie na tę okazję przez bytomskie stowarzyszenia i podopieczni warsztatów terapii zajęciowej. (Monika Herman)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close