Region

Wybory parlamentarne 2019. Jak oddać głos, żeby był ważny?

Jutro o godzinie 7 na terenie całego kraju rozpoczną się wybory do sejmu i senatu. Głosowanie potrwa do godziny 21. W jaki sposób zagłosować, aby nasz głos był ważny?

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory parlamentarne 2019. Jak przeliczane są głosy na mandaty?

Wybory parlamentarne 2019. Jak oddać głos, żeby był ważny?

Bomba ekologiczna w Siemianowicach Śląskich! Utylizacja będzie kosztowała prawie 30 mln złotych
W lokalu wyborczym dostaniemy dwie karty do głosowania. Na większej znajdą się listy z kandydatami na posłów, na drugiej – na senatorów. Aby oddać poprawny głos musimy zaznaczyć krzyżyk przy nazwisku kandydata. Jeden na jednej karcie, drugi na drugiej. Jeśli postawimy na karcie więcej niż jeden krzyżyk – nasz głos będzie nieważny.

Aby głos był ważny, w polu przy nazwisku kandydata muszą przecinać się dwie linie. Jeśli zamalujemy pole – głos będzie nieważny. Nie można także „wybrać” kandydata rysując tzw. haczyk. Głos jest ważny tylko wtedy, jeżeli w obrębie pola wyraźnie przecinają się dwie linie.

Pamiętajmy, że oddając głos w wyborach do sejmu, nasz głos jest traktowany jako poparcie partii czy ugrupowania. Jeśli nasz kandydat nie dostanie się do sejmu, nasz głos zostanie będzie miał znaczenie dla ogólnego wyniku listy.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

8 thoughts on “Wybory parlamentarne 2019. Jak oddać głos, żeby był ważny?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close