Region

Wybraliście projekt. X-kom namaluje w Katowicach mural wart 100 tysięcy złotych

Bezdyskusyjnym zwycięzcą muralowej ankiety x-kom jest Amadeusz Mierzwa. Jego projekt wskazało ponad 2/3 uczestników głosowania. Teraz x-kom wspólnie z Predatorem i NVIDIA GeForce® GTX zamaluje elewację budynku tuż obok gamingowego centrum Polski, czyli katowickiego Spodka.

 

W głosowaniu wzięło udział 5356 osób. Zwycięski projekt otrzymał 68 procent głosów. Amadeusz Mierzwa mówił o swoim projekcie, że to cyberpunkowy eksperyment i pojedynek nasyconych kolorów, który rozstrzyga szkicowa kreska.

W głosowaniu brały też udział projekty przygotowane przez Marcina Mokierów-Czołowskiego i Andrzeja Wieteszkę. Ich propozycje otrzymały odpowiednio 23 i 9 procent głosów. Każdy z artystów, pracując nad swoim projektem, korzystał z wersji tego samego urządzenia – laptopa Predator Helios 300 z kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX.

Film, który przybliża postaci naszych twórców i ich pomysły: https://youtu.be/JgX48XLjntY

Mural powstanie jeszcze w tym roku

Prace nad malowaniem muralu już się rozpoczęły, obecnie przygotowywana jest ściana pod właściwe malowidło. Jeśli tylko pogoda nie pokrzyżuje planów, to mural przy ulicy Korfantego będzie gotowy w Wigilię. Gamingowa atrakcja ścienna będzie ozdobą centrum Katowic przez cały 2019 rok.

 

(źr. x-kom)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close