RegionWiadomość dnia

Wybuch gazu w Bełku: Dom do rozbiórki. Dla rodziny potrzebna natychmiastowa pomoc!

Budynek przy ul. Głównej w Bełku, w którym w poniedziałek doszło do wybuchu gazu, nadaje się do rozbiórki. Potrzebna jest także pomoc dla rodziny, która ucierpiała w tym zdarzeniu. W akcję pomocy włączył się już Urząd Gminy, który zapewnił jej wsparcie psychologiczne, a także niezbędne zasiłki. Ale to nie wszystko.

 

Trująca kiełbasa! Gdzie? I dlaczego policjanci zamieniają się w youtuberów! TOP 5 Silesia Flesz


– Pani ma otrzymać nowe mieszkanie z zasobów gminnych w wyremontowanym budynku, za kilka tygodni. W tej chwili przebywa w takim mieszkaniu tymczasowym i już za kilka tygodni otrzyma to mieszkanie docelowe – mówi Hanna Piórecka-Nowak, Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

W pomoc zaangażowało się też Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk, które rozpoczęło zbiórkę pieniędzy. Zebrana kwota zostanie przekazana poszkodowanej rodzinie.

– Sprzęty AGD są potrzebne, są potrzebne pościele, są potrzebne meble. My zdecydowaliśmy, żeby zbierać pieniądze na stowarzyszenie, które ta pani później sobie wykorzysta. Jeszcze są też potrzebne pieniądze nie tylko tej pani, ale też właścicielowi, bo wiadomo, że z tego domu nic nie zostało – mówi Jolanta Szejka, sołtys, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk.

Wybuch gazu w Bełku. 16-letni chłopiec ma poparzoną większość ciała i walczy o życie!

W wybuchu gazu ucierpiał 16-letni chłopiec, który przebywa obecnie w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Jego stan lekarze określają jako skrajnie ciężki.

(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close