AlarmRegionWiadomość dnia

Wybuch w Pyskowicach. Piec wybuchł w bloku przy ulicy Drzymały

Wybuch pieca kaflowego miał miejsce w 2-kondygnacyjnym budynku w Pyskowicach przy ulicy Drzymały. Jak mówi portalowi www.tvs.pl mł.bryg. Dariusz Mrówka, rzecznik PSP Gliwice, w wybuchu pieca kaflowego w Pyskowicach do którego podłączona była instalacja wodna ranna została 65-letnia kobieta, mieszkanka lokalu. Kobieta z rozległymi oparzeniami trafiła do szpitala. Pozostałe dwie osoby z mieszkania w którym doszło do eksplozji nie odniosły obrażeń.

 

Wybuch pieca w Pyskowicach miał miejsce w 2-kondygnacyjnym budynku przy ulicy Drzymały. Na razie nie wiadomo nic o jego przyczynach. Na miejscu jest 5 zastępów straży pożarnej – w sumie ok. 20 strażaków. Kilkanaście osób, mieszkańców budynku zostało ewakuowanych – prawdopodobnie wrócą jeszcze dzisiaj do swoich mieszkań. Na miejsce jedzie inspektor nadzoru budowlanego, ale jak mówią strażacy – nie widać znaczących zniszczeń. W mieszkaniu, w którym wybuchł piec, wyleciały okna. Trwa szacowanie dokładnych strat.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close