AlarmKrajRegion

Wygrałeś na loterii nowego smartfona? UWAŻAJ! To może być pułapka

Internetowi oszuści śledzą nowości i wiedzą, że iPhone Xs to nowy hit. Między innymi ten smartfon może stać się przynętą dla kolejnej ofiary cyberprzestępców.

 

 

W jakiej cenie kiełbasa wyborcza? Która najlepsza? Odpowiedzi w TOP 5 SILESIA FLESZ

Wygrana w konkursie to bardzo częsty motyw wykorzystywany przez internetowych przestępców. Oszuści wysyłają sfałszowane strony internetowe, w których kuszą gorącą promocją bądź nawet darmowym otrzymaniem najnowszego modelu smartfona.

Niestety celem jest zdobycie prywatnych danych potencjalnej ofiary. Oszuści proszą na przykład o zalogowanie się na konto bankowe ( w ten sposób kradną hasła i login do serwisów czy nawet banków) albo o podanie numerów kart płatniczych. Nieuważne osoby skuszone możliwością otrzymania nowego smartfona chętnie te dane podają i w ten sposób tracą swoje pieniądze.

Właśnie dlatego musimy uważnie sprawdzać, od kogo dostajemy wiadomość i dokładnie przyjrzeć się adresowi internetowemu . Przede wszystkim jednak nie wolno wierzyć w zbyt atrakcyjne oferty. W przypadku wątpliwości , czy otrzymana wiadomość jest prawdziwa, najlepiej skontaktować się z  Biurem Obsługi Klienta danego operatora.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close