RegionWiadomość dnia

Wygraliby You Can Dance gdyby tylko chcieli! Niesamowici seniorzy z Żor dają czadu na parkiecie!

Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żorach nie wyobrażają sobie tygodnia bez treningów Zumby. Trenują dwa razy w tygodniu. I choć młodzi ciałem nie są, to duchem już na pewno.

 

Tom Hanks wsiada do Syreny, a Biedroń wjeżdża do Sejmu na czarnym koniu? TOP 5 Silesia Flesz

– Ja tańczę, bo teraz jest karnawał. I nawiązując do karnawału – ja mam cały rok karnawał. Cały rok. Wspaniała zabawa, przednia gimnastyka, poprawia kondycję. A poza tym mi się komputer popsuł – mówi Ryszard Wesołowski, UTW w Żorach.

Ale to nie wszystko. Bo seniorzy tańczą też latino, czy taniec towarzyski. I dzięki temu czują się młodsi. A przede wszystkim zdrowsi. -Myślę, że senior czuje generalnie, że żyje. Ale inaczej – te treningi męczą fizycznie, ale to jest taki komfort psychiczny, takie rozluźnienie psychiczne – mówi Helena Karwot, prezes UTW w Żorach.

– Przede wszystkim lepiej się czuję. Ja miałam kłopoty z biodrem, więc teraz żadnych kłopotów. Rewelacyjnie, czuję się normalnie, czuję się naprawdę o niebo lepiej – mówi Karolina Glanert, UTW w Żorach.

Grupa trenuje w poniedziałki i piątki i uczestniczy w tym kilkadziesiąt osób. Nie tylko pań, także panów. –To bardzo aktywna grupa osób. Oni uwielbiają tańczyć Zumbę, Zumbę Gold. Ponieważ Zumba Gold jest przeznaczona właśnie dla osób starszych, takich które wolą wolniejsze tempo. Świetnie się przy niej bawią, bardzo dobrze się czują, panuje na zajęciach wspaniała atmosfera. Mogą tutaj odreagować codzienne problemy – mówi Joanna Dziedzic, instruktorka, Szkoła Tańca i Animacji „Tańczymy”.

Bo czasami do bycia zdrowym wystarczy… zepsuty komputer.
(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close