RegionWiadomość dnia

Wyniki wyborów do Europarlamentu: Kto zdobył mandaty w województwie śląskim?

Z całej Polski znamy póki co wyniki cząstkowe wyborów do Parlamentu Europejskiego, ale z woj.śląskiego policzono już głosy we wszystkich obwodowych komisjach wyborczych. Kto z woj.śląskiego zdobył mandat do Parlamentu Europejskiego?

 

 

Piast Gliwice wygrałby nawet eurowybory? TOP 5 SILESIA FLESZ z wizytą u Mistrzów Polski!

Wg. najnowszych wyników, wybory w woj.śląskim zdecydowaną przewagą wygrało Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zdobyło w regionie 43,85% głosów. Koalicja Europejska w śląskim zgromadziła 39.66%, a Wiosna 5,81%. Pozostałe ugrupowania w woj.śląskim nie przekroczyło wymaganego, 5-procentowego progu.

 

Jak to przekłada się na mandaty dla europosłów z woj.śląskiego?

 

3 mandaty do PE na pewno zdobędą kandydaci Prawa i Sprawiedliwości. Przepustki do Brukseli mają już niemal pewne (wciąż nie ma pełnych danych z PKW) Jadwiga Wiśniewska, Izabela Kloc i Grzegorz Tobiszowski. Z Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego wchodzą Jerzy Buzek i Jan Olbrycht.

To, że wbrew sondażowym wynikom IPSOS (zarówno exit poll jak i late poll) progu 5-procentowego poparcia nie przekroczyła Konfederacja powoduje, że mandatu nie uzyska jedyna tego ugrupowania w woj.śląskim – Jacek Wilk. Komu więc przypadnie ten mandat? Koalicji Europejskiej lub partii Wiosna. Otwartym zostaje pytanie, czy mandat do PE zdobędzie dzięki temu Marek Balt z Koalicji Europejskiej, lub z partii Wiosna – Łukasz Kohut.

 

CZYTAJ TAKŻE: PiS bierze Śląsk! Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory w woj.śląskim!

Wyniki wyborów do Europarlamentu: PiS zdobywa ŚLĄSKIE! Są już wyniki ze 100 proc. komisji w woj.śląskim!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close