RegionWiadomość dnia

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach pomoże w rewitalizacji Bytomia [WIDEO]

Po co Bytomiowi gminny program rewitalizacji? Po to, żeby skutecznie i sprawnie przeprowadzić proces rewitalizacji. Poza tym, bez niego Bytom nie mógłby ubiegać się o pieniądze unijne w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji (OSI). To ważny dokument, bez którego Bytom nie mógłby rozpocząć procesu odnowy miasta. To on będzie wyznaczał kierunek rozwoju i ścieżki, jakimi powinno miasto podążać, by wyjść z kryzysu. Wskaże, z jakich źródeł powinny być finansowane działania, ustala też, jakie działania są najpilniejsze na danym obszarze.

Razem z mieszkańcami Bytomia samorząd miasta zrobił już pierwszy, ważny krok w kierunku stworzenia GPR – wyznaczono obszary zdegradowane, przeznaczone do rewitalizacji. Zostały one poddane konsultacjom społecznym, które cieszyły się rekordowym zainteresowaniem mieszkańców. Udział mieszkańców w tworzeniu dokumentów dotyczących przyszłości miasta jest bardzo ważny. Dlatego, że bez nich nie ma mowy o rewitalizacji. Prace nad gminnym programem rewitalizacji zakończą się pod koniec 2016 roku. Dokument musi uchwalić Rada Miejska.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close