KrajRegion

Zabrali ją z przystanku, zgwałcili w lesie i postrzelili. Nad sprawą „pracuje” 52 policjantów

Do młodej kielczanki stojącej przy przystanku autobusowym znajdującym się na terenie miasta podjechało dwóch mężczyzn w osobowym audi. Jeden z nich grożąc kobiecie przedmiotem przypominającym broń, zmusił ją by wsiadała do auta. Następnie kobieta została przewieziona do pobliskiego kompleksu leśnego, gdzie została zgwałcona. Kielczanka wykorzystując chwilową nieuwagę napastników zaczęła uciekać i wówczas została postrzelona. Z takim właśnie założeniem zmagali się funkcjonariusze, którzy rywalizowali o miano najlepszych policjantów pionu kryminalnego garnizonu świętokrzyskiego.

 

Będziemy płacili kaucję za plastikowe butelki? Odpowiedź w TOP 5 SILESIA FLESZ

Już po raz osiemnasty w województwie świętokrzyskim odbywają się zawody pod hasłem „Policjant dochodzeniowo-śledczy, policjant nadzorujący pracę dochodzeniowo-śledczą, policjant operacyjno-rozpoznawczy, technik kryminalistyki 2019 roku województwa świętokrzyskiego”. Konkurs został podzielony na cztery etapy. Do tej pory mundurowi zmierzyli się już z wymagającym testem wiedzy teoretycznej, kazusem prawnym, a także musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi.

7 maja na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach odbył się praktyczny etap zawodów. Trzynaście czteroosobowych drużyn reprezentujących Komendę Miejską oraz Komendy Powiatowe Policji garnizonu świętokrzyskiego rozpoczęło oględziny na miejscu popełnienia przestępstwa. Mundurowi musieli wykazać się skrupulatnością, umiejętnościami współpracy pomiędzy sobą oraz przełożyć wiedzę teoretyczną na umiejętności praktyczne.

Po zakończeniu i ocenie kolejnego etapu, zostaną podsumowane wcześniej zdobyte punkty. W najbliższy piątek zostaną wyłonieni najlepsi policjanci, którzy będą reprezentować garnizon świętokrzyski w tego samego rodzaju zawodach na szczeblu ogólnopolskim.

 

źr. Policja Świętokrzyska

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close