AlarmRegionWiadomość dnia

Zabrze: Kobieta przewróciła się mając w ramionach roczne dziecko. Okazało się, że była… pijana!

Kobieta, która pijana spacerowała z 14-miesięcznym dzieckiem, została zatrzymana przez zabrzańskich mundurowych. W pewnym momencie nieodpowiedzialna matka zatoczyła się i upadła na chodnik. Policjantowi udało się złapać dziecko w ostatniej chwili.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Tatarkiewicza w Zabrzu. Patrolujący miasto policjanci z II komisariatu otrzymali informację o nietrzeźwej kobiecie, która spacerowała z małym dzieckiem. Mundurowi już kilka chwil później zauważyli zataczającą się kobietę, która miała małe dziecko na rękach. W rękach trzymała także nosidełko i otwartą butelkę wina.

Zabrze: Kobieta przewróciła się mając w ramionach roczne dziecko. Okazało się, że była... pijana!
Zabrze: Kobieta przewróciła się mając w ramionach roczne dziecko. Okazało się, że była… pijana! (fot. KMP Zabrze)

Stróże prawa zatrzymali radiowóz i podjęli interwencję. Jeden z nich dosłownie w ostatniej chwili złapał dziecko, kiedy pijana kobieta upadła na chodnik. Na miejsce został wezwany pracownik socjalny MOPR-u i karetka pogotowia. Na szczęście po przebadaniu okazało się, że dziecku nic się nie stało i zostało przekazane pod opiekę ojca.

Kobieta została poddana badaniu trzeźwości. 21-latka miała w organizmie 2 promile alkoholu. Kobieta w trakcie interwencji była bardzo agresywna. Ze względu na silny stan upojenia alkoholowego i zagrożenia dla własnego zdrowia, została umieszczona w miejskiej izbie wytrzeźwień. Czynności w sprawie trwają.

Za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia dziecka, grozi jej kara do 5 lat więzienia. Decyzję w tej sprawie podejmie zabrzański sąd.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close