RegionWiadomość dnia

Zabrze: Podwyżki cen za wywóz śmieci nie będzie [WIDEO]

Podwyżki cen za wywóz śmieci w Zabrzu nie będzie. Dlaczego? Nie doszło do głosowania nad zwiększeniem stawek, jakie mieli płacić mieszkańcy miasta Zabrze.

 

Zabrze na razie nie wprowadzi podwyżki cen za wywóz śmieci. Decyzja o podwyżce opłat miała zostać podjęta na dzisiejszej (16.10) sesji Rady Miasta, ale ostatecznie do głosowania nie doszło. Autorzy projektu uchwały, czyli ugrupowanie prezydent Małgorzaty Mańki-Szulik, poprosili o zdjęcie go z porządku obrad.

Od dawna był wiadomo, że radni są w tej sprawie podzieleni. -Jako klub radnych Prawo i Sprawiedliwość upieramy się przy tym, żeby znaleźć inne rozwiązanie żeby jednak uniknąć tych podwyżek. Może nie kosztem zejścia z pewnego rodzaju usług, które istnieją i do których mieszkańcy się przyzwyczaili. Natomiast za wszelką cenę chcemy zapobiec podwyżkom i szukać jakiegoś innego, lepszego rozwiązania – mówi Bogusław Znyk, radny Rady Miasta Zabrze.

-Ta uchwała jest pozytywna. Pozytywna dla miasta, bo daje to, że mówimy nie tylko o wywozie śmieci, ale także o dodatkowych rzeczach związanych z wywozem nieczystości – takich jak wywóz liści, które trzeba ze swoich posesji zbierać czy gruzu przy remontach – mówi Dariusz Walerjański, radny Rady Miasta Zabrze.

-Opłata może się zwiększyć ,jeżeli polepszy się jakość usług, jeżeli jakieś nowe dobre rzeczy dla mieszkańców się dzieją, to oczywiście trzeba za to zapłacić. Natomiast w tej chwili mamy sytuację taką, że stan usług jest stały natomiast opłata ma wzrosnąć i z tym się nie zgadzamy – mówi Łukasz Urbańczyk, radny Rady Miasta Zabrze.

Do porozumienia radni mają dojść na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Aktualnie zabrzanie płacą 10 zł od osoby za odpady zbierane selektywnie i 15 zł za osobę za śmieci nieposegregowane. Po podwyżce opłaty te miałyby wynosić odpowiednio 12 i 20 złotych.(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close