AlarmKrajRegionSportWiadomość dnia

Zabrze: Policja zatrzymała kibiców Górnika Zabrze! Co zrobili?

Kolejnych 3 zabrzańskich pseudokibiców usłyszało zarzuty za wulgarny doping i zakłócanie porządku publicznego w trakcie meczu Górnik Zabrze – Pogoń Siedlce. Do sądu został ponadto skierowany wniosek w sprawie 15-latka, który również naruszył przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Identyfikacja kolejnych osób trwa.

Jak informuje zabrzańska policja, zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na postawienie zarzutów kibolom. Tym razem aż 3 osoby odpowiedzą przed zabrzańskim sądem za wulgarny doping, a także skandowanie treści zakłócających porządek publiczny. Do sądu rodzinnego został również skierowany wniosek w sprawie 15-latka, który wspólnie z dorosłymi skandował wulgarne hasła. Pseudokibice nie zostali zatrzymani bezpośrednio po rozegranym w sierpniu meczu – namierzono ich dzięki zapisowi stadionowych kamer.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close