RegionWiadomość dnia

Zabrze: Wtargnął do mieszkania swoich sąsiadek z nożem. 27-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. 27-latek wtargnął do mieszkania dwóch kobiet i groził im pozbawieniem życia przy użyciu noża. Dzięki zdecydowanej reakcji jednej z kobiet, która została ranna w rękę, mężczyzna został powstrzymany. Podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

 

Do zdarzenia doszło w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce. 27-latek wtargnął do mieszkania swoich sąsiadek i groził im pozbawieniem życia przy użyciu noża. Dzięki zdecydowanej reakcji 50-letniej kobiety, która w trakcie szamotaniny została ranna w rękę, mężczyzna został powstrzymany, a jej 32-letnia córka, ochroniona. Mężczyzna po całym zdarzeniu zbiegł. Zabrzańscy policjanci, którzy zostali wezwani na miejsce zdarzenia, zatrzymali mężczyznę podczas pościgu.

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem zabrzańskiej prokuratury. 27-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wcześniej był już karany za kradzieże, włamania, uszkodzenie ciała, zniszczenie mienia, jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku drogowego. Badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zabrzańska prokuratura przedstawiła zatrzymanemu zarzut usiłowania zabójstwa, a także naruszenia miru domowego i kierowania gróźb karalnych. Decyzją zabrzańskiego sądu, 27-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

 

(źr: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close