RegionWiadomość dnia

Zamiast rudery i pustostanu – kwitnące miejsce. Rusza LOKAL NA KULTURĘ w Bytomiu

Osiem lokali w atrakcyjnych miejscach, a przede wszystkim z korzystnym czynszem czekają na chętnych, którzy wezmą udział w I edycji programu „Lokal na kulturę”. Oferty można składać do 12 sierpnia w Bytomskich Mieszkaniach przy ul. Zielnej 25 b.

 

 

Wycinka w Parku Śląskim: Coraz więcej protestów w obronie drzew!

Na zainteresowanych czekają lokale w Śródmieściu przy ul. Krawieckiej, Józefczaka, Moniuszki, Piłsudskiego, Wrocławskiej, Głowackiego, Chrobrego oraz Powstańców Warszawskich.

Ideą „Lokalu na kulturę” jest wyłonienie najemców lub dzierżawców lokali, którzy będą prowadzili tam działalność kulturalną, artystyczną lub twórczą. Do konkursu może się zgłosić każdy, a o tym do kogo ostateczne trafi lokal, zadecyduje komisja. Osobom z najciekawszym pomysłem zaproponowana zostanie atrakcyjna oferta najmu lub dzierżawy.

 

-Możliwości zaadaptowania lokali jest wiele. Mogą to być teatry, galerie i inne miejsca związane z kulturą. Bytom ma szczęście do kreatywnych ludzi i wierzymy, że idea uzyskania lokalu na bardzo korzystnych warunkach znajdzie wśród nich zainteresowanie – mówi prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

Korzystając z nowego rozwiązania przyszły najemca lub dzierżawca najpierw będzie musiał wyremontować lokal, a w tym czasie będzie płacił symboliczny czynsz – 1 zł netto za m2 (nie dłużej niż 12 miesięcy). Po tym okresie wysokość czynszu ustalona zostanie na poziomie kosztów utrzymania danego lokalu w nieruchomości (w zależności od lokalizacji stawka czynszu może się różnić).

 

Obecnie możliwe jest wynajęcie lub wydzierżawienie lokalu użytkowego w trybie publicznego przetargu czynszowego. Jeśli lokal użytkowy nie znalazł oferenta w dwóch kolejnych przetargach, pustostany lokali wynajmuje się lub wydzierżawia w trybie negocjacji.

-Zależy nam na tym, by ożywić miasto, w szczególności Śródmieście odkurzyć jego potencjał, a przede wszystkim dać szansę tym wszystkim, którzy mają ciekawe pomysły, ale nie mają wystarczających środków, by wcielić je w życie – mówi prezydent Wołosz.

 

Więcej o programie LOKAL NA KULTURĘ w Bytomiu znajdziecie TUTAJ

źródło: UM Bytom
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close