RegionWiadomość dnia

Zapasy na koronawirusa i zakupy na święta idą na śmietnik! A może być zupełnie inaczej

Masowe zakupy robione w związku z epidemią lądują często na śmietnikach. Teraz ten problem może się jeszcze zwiększyć ze względu na okres świąteczny. Wiele rodzin z pewnością przygotuje śniadanie wielkanocne. Wcześniej jednak warto dokładnie przemyśleć swoje zakupy, aby niepotrzebne jedzenie nie znalazło się w koszu.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: 5 tysięcy za wycieczkę do lasu, albo na myjnię! To nie żart!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Przede wszystkim warto robić listy, to jest taka prosta rzecz, już chyba każdy słyszał o tym, żeby robić listy. Zapominamy o tym często, a to jest naprawdę jeden taki krok, który może dużo zmienić. Przede wszystkim kupimy tyle jedzenia, ile potrzebujemy, dobrze jest zaplanować sobie te potrawy, żeby nie dać się skusić na różnego rodzaju promocje i okazje typu „kup trzy, będzie taniej”. A gdy wyrzucimy dwa z tych trzech to wcale nie będzie taniej, a jeszcze przyczynimy się do strat, jeśli chodzi o środowisko i nasz portfel – mówi Olaf Józefoski, prezes Stowarzyszenia Wolnej Herbaty.

A jedzenia wcale nie musimy marnować, bo możemy je także przekazać potrzebującym. Jednym z takich miejsc jest fundacja Wolne Miejsce, która już w najbliższą sobotę organizuje Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne.

– My zbieramy cały czas żywność. Mamy listę produktów wystawioną na naszym facebooku „Wolne Miejsce”, gdzie każdego dnia ktoś nam coś daje, tak jak dziś mamy kolejną dostawę. Więc osoby, które mają jakieś produkty, a chciałyby je przekazać, bo wiedzą, że ich nie spożytkują, to bardzo prosimy o przekazanie ich do fundacji „Wolne Miejsce”, która użyje ich do Śniadania Wielkanocnego dla osób samotnych – mówi Mikołaj Rykowski, fundacja „Wolne Miejsce”.

A jedzenia wcale nie musimy marnować, bo możemy je także przekazać potrzebującym. Jednym z takich miejsc jest fundacja Wolne Miejsce, która już w najbliższą sobotę organizuje Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne
A jedzenia wcale nie musimy marnować, bo możemy je także przekazać potrzebującym. Jednym z takich miejsc jest fundacja Wolne Miejsce, która już w najbliższą sobotę organizuje Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne

Jednak w tym roku śniadanie będzie miało zupełnie inną formę. Wolontariusze rozwiozą paczki osobom potrzebującym pod same drzwi.

– Przygotowania trwają cały czas. My od rana do wieczora cały czas sporządzamy listę osób, które się do nas zgłaszają i będziemy rozwozić śniadanie do osób, które się do nas zgłosiły. – Dużo już jest takich osób? -Dwa tysiące na pewnomówi Angelika Korduła, fundacja „Wolne Miejsce”.

Zgłoszenia do Metropolitalnego Śniadania Wielkanocnego można dokonać jeszcze do północy w środę, 8 kwietnia

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rekord wszech czasów portalu WWW.TVS.PL To dzięki Wam! DZIĘKUJEMY!

Minister Michał Woś na facebooku: Nie mam już koronawirusa!

Mandat za pielenie grządek? Czy wolno siedzieć na ogródkach działkowych? [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close