Region

Zawiercie: mieszkańcy ruszyli w pościg za pijanym kierowcą

Wzorowa postawa mieszkańców Zawiercia, którzy ujęli pijanego kierowcę toyoty. Nietrzeźwy mężczyzna widząc reakcje świadków porzucił pojazd i próbował uciec pieszo. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik ponad 1,6 promila alkoholu. Kierowca osobówki został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz oprócz utraty prawa jazdy grozi mu 2-letni pobyt w więzieniu oraz wysoka grzywna.

Do zdarzenia doszło w czwartek na ul. Blanowskiej w Zawierciu. Jedna z mieszkanek Zawiercia zauważyła, że jadący zygzakiem kierowca osobowej toyoty podjeżdża pod sklep, kupuje alkohol i chwiejnym krokiem wsiada z powrotem za kierownicę. Kobieta najpierw próbowała zatrzymać kierowcę a następnie zaczęła krzyczeć i biec za odjeżdżającym samochodem.

Zobacz także: Dramat w Darłówku: z morza wyłowiono ciało 11-latki. Trwają poszukiwania 13-latka

Dramat w Darłówku: Z morza wyłowiono ciało 11-latki. Trwają poszukiwania 13-latka

Po krótkiej chwili pojazd zjechał z drogi i z trudem zaparkował przed blokiem. Zachowanie nietrzeźwego kierowcy zauważyli także czterej młodzi mężczyźni. Słysząc krzyki kobiety ruszyli w pościg za uciekającym pieszo kierowcą. Gdy go dogonili na ul. Piłsudskiego, mężczyzna próbował ich przekupić. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że 62-letni zawiercianin miał organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Resztę nocy spędził w policyjnym areszcie. Gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut.

Źródło: KPP Zawiercie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close