RegionWiadomość dnia

Zbigniew Kadłubek nowym dyrektorem Biblioteki Śląskiej. Zastąpił Jana Malickiego

Koniec pewnej epoki w historii Biblioteki Śląskiej. Prof. Zbigniew Kadłubek został nowym dyrektorem Biblioteki Śląskiej. Zastąpił na tym stanowisku prof. Jana Malickiego, który kierował biblioteką przez 27 lat.

 

ZOBACZCIE KONIECZNIE TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ! [24-30.09.2018]

Dziś nowy dyrektor oficjalnie rozpoczął pracę. Zapowiada, że nie będzie rewolucji, a ewolucja. -Chciałbym, żeby była taką liderką intermedialności w naszym województwie, a może i w Polsce. Myślimy o tym, żeby włączyć również tych uczestników kultury, którzy polegają na obrazie, a już nie słowie pisanym czy tradycyjnym czytaniu książek. Myślę o kilku cyklach i projektach skierowanych właśnie do tych odbiorców – mówi prof. Zbigniew Kadłubek, nowy dyrektor Biblioteki Śląskiej.

Jan Malicki kierował Biblioteką Śląską przez minione 27 lat
Jan Malicki kierował Biblioteką Śląską przez minione 27 lat

Do ścisłego finału konkursu na nowego dyrektora Biblioteki Śląskiej dostali się także dotychczasowy dyrektor prof. Jan Malicki, a także prof. Jolanta Gwioździk. -Ten konkurs pokazał, że wizja pana profesora Kadłubka, który okazał się zwycięzcą, to jest wizja bardziej przystająca do obecnego czasu. Czasu, który stawia nowe wyzwania przed biblioteką, przed bibliotekami. Przede wszystkim to jest zachowanie tego kontaktu z odbiorcą, czyli otwartość biblioteki – mówi Henryk Mercik, członek zarządu województwa śląskiego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Warsztaty wokalne już wkrótce w Bielsku-Białej!

BIELSKO-BIAŁA: Warsztaty wokalne z Krzysztofem Antkowiakiem

Prof. Zbigniew Kadłubek ukończył literaturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim. Jest także profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego.
(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Zbigniew Kadłubek nowym dyrektorem Biblioteki Śląskiej. Zastąpił Jana Malickiego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close