AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Zbiorowy gwałt na młodej kobiecie. Zatrzymano 6 mężczyzn

Policja zatrzymała sześciu mężczyzn podejrzanych o gwałt na młodej kobiecie. Wszyscy usłyszeli zarzuty.

 

11 marca, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach (woj. dolnośląskie), otrzymali informację o podejrzeniu gwałtu młodej kobiety, do którego miało dojść w nocy w jednym z mieszkań na terenie powiatu. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania mające na celu ustalenie sprawców. Kilkadziesiąt minut po otrzymaniu informacji o przestępstwie, polkowiccy funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie sześciu mężczyzn. W działaniach brali udział policjanci z nieetatowej grupy realizacyjnej do zatrzymywania szczególnie niebezpiecznych przestępców.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Sąd Rejonowy w Lubinie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy dwóch mężczyzn, którzy wcześniej usłyszeli zarzut gwałtu. Wobec pozostałych osób, które są podejrzane o nieudzielenie pomocy pokrzywdzonej, Prokuratura Rejonowa w Lubinie zastosowała dozór, połączony z zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakazem opuszczania kraju, włącznie z zatrzymaniem paszportów.

Dwóm mężczyznom podejrzanym o udział w gwałcie, grozi kara pozbawienia wolności na okres do 15 lat. Natomiast za nieudzielenie człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, można trafić do zakładu karnego na 3 lata.

 

(źr: Policja Dolnośląska)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Zbiorowy gwałt na młodej kobiecie. Zatrzymano 6 mężczyzn”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close