KrajRegionWiadomość dnia

Zespół weselny czy DJ? Poznaj wszystkie wady i zalety!

Jak wesele, to oczywiście smaczne jedzenie i… przede wszystkim dobra muzyka! Nie da się ukryć, że oprawa muzyczna ślubu i wesela to jeden z ważniejszych elementów, zarówno dla gości weselnych, jak i dla samej pary młodej. To od niej zależy klimat wesela oraz to, czy goście będą się dobrze bawić, bez względu na to, jaki motyw przewodni oraz styl wesela wybierzemy.

 

 

Już sam wybór repertuaru i odpowiednich utworów stanowi dla wielu par nie lada wyzwanie. Pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie – zespół weselny czy DJ? Jeśli twoje wesele jest tuż tuż, a ty wciąż wahasz się, co wybrać, koniecznie przeczytaj, jakie są wady i zalety obu opcji oraz, co na ten temat sądzą pary młode!

 

Dlaczego muzyka na weselu jest tak ważna?

Wesele kojarzy się przede wszystkim z dobrą zabawą, a dobra zabawa, to dobra muzyka. Jest ona obecna praktycznie od pierwszych chwil wejścia na salę (zazwyczaj stanowi subtelne tło do obiadu). Oficjalnie moment zabawy rozpoczyna się zazwyczaj od pierwszego tańca pary młodej. Podkład muzyczny oczywiście może być nagrany i przygotowany już wcześniej, jednak bez odpowiedniej akustyki, nagłośnienia i przede wszystkim zapowiedzi, nie zrobi tak dużego wrażenia.

Po zakończeniu pierwszego tańca para młoda zaprasza do wspólnej zabawy i w zasadzie już wtedy wiadomo, z jakim klimatem wesela mamy do czynienia. Czy będzie to muzyka w konkretnym wybranym stylu, np. jazzowa, czy też dominować będą typowe tradycyjne kawałki weselne, a może klimat bardziej rockowy? Od rodzaju muzyki i preferencji naszych gości zależeć będzie to, czy parkiet do białego rana będzie pełny, czy raczej pusty i bawić się będą nieliczni.

Przy wyborze muzyki weselnej bardzo ważne jest uwzględnienie gustów gości w różnym przedziale wiekowym. Sympatycznym akcentem będzie wykonanie kilku utworów przeznaczonych dla dzieci lub też szlagiery z dawnych lat w aranżacji pasującej do klimatu wesela. Dzięki temu wszyscy nasi goście będą się świetnie bawić.

 

Zespół czy DJ – co wybrać?

Jeśli zdecydowaliście już, czego oczekujecie od muzyki weselnej i jak powinna przebiegać zabawa, trzeba podjąć decyzję, czy wybrać DJ-a czy też zespół weselny. A może jedno i drugie?

Niewątpliwą zaletą zespołu na wesele jest to, że muzyka grana jest na żywo. Artyści, którzy wystąpią specjalnie dla nas z muzyką w czasie rzeczywistym, zapewniają niezapomniane emocje. Oczywiście pod warunkiem, że będzie dobry sprzęt, profesjonalne nagłośnienie oraz dobrzy muzycy. Zespół jest również znacznie bardziej mobilny. Może przechadzać się z instrumentami między stolikami zabawiając gości i, dodając akompaniament, reagować na tradycyjne przyśpiewki, które pojawiają się spontanicznie niemalże na każdym weselu. Trzeba jednak pamiętać, że koszt wynajęcia zespołu jest znacznie wyższy, niż DJ-a. Warto to zrobić również z odpowiednim wyprzedzeniem (z uwagi na napięty grafik zespołów) i sprawdzić, czy sala weselna ma takie warunki, aby pomieścić zespół wraz ze sprzętem.

Z uwagi na koszty, a także swobodę wyboru repertuaru pary młode coraz częściej decydują się na DJ-a. Muzyka nie jest wówczas grana na żywo, co może być wadą dla starszych uczestników wesela, jednak zabawa z DJ-em jest równie udana! W przypadku DJ-a młodzi mają również znacznie większy wybór repertuaru i pewność, że wszystkie nuty będą brzmiały odpowiednio, bez żadnych „fałszywych” dźwięków 🙂 DJ nie potrzebuje też tak dużo czasu na regenerację po kolejnych wystąpieniach, więc muzyka może grać praktycznie non stop.

 

Co na ten temat sądzą pary młode?

W obliczu rosnących kosztów wesela pary młode często decydują się przede wszystkim na poszukiwanie oszczędności, ale przy jednoczesnym zachowaniu dobrej jakości całego wydarzenia. Sprytny, elastyczny i doświadczony DJ na wesele wydaje się w tym przypadku dobrym rozwiązaniem. Z jednej strony często pełni funkcję wodzireja, z drugiej gra dokładnie wybrane i ulubione kawałki. Pary młode podkreślają, że nie trzeba również zapewniać miejsca przy stole i posiłków kilkuosobowej ekipie, co również jest znaczącą oszczędnością. Są jednak narzeczeni, którzy nie wyobrażają sobie tego dnia bez prawdziwej kapeli towarzyszącej im w pierwszych chwilach małżeńskiego życia 🙂 Prawdziwe wesele, to prawdziwa muzyka na żywo – podkreślają.

 

Oczywiście istnieje też dobra opcja, aby na początku zabawy weselnej na kilka godzin pojawił się zespół, a następnie DJ z ulubionym repertuarem, co według wielu par wydaje się idealnym rozwiązaniem.

Decyzja zależy zatem od indywidualnych upodobań i preferencji młodych – zarówno wybór DJ-a, jak i zespołu weselnego ma sporo korzyści. Najważniejsze jest to, by sprawdzić referencje i opinie o artystach, których wybierzemy, żeby mieć pewność, że zarówno wy, jak i wasi goście będzie się wspaniale bawić!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close