AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Złodzieje z Bytomia ukradli kilometr kolejowych szyn! 200 ton stali wywozili …Fiatem Uno [ZDJĘCIA]

Policjanci z Dobrodzienia otrzymali zgłoszenie, że na nieczynnym szlaku kolejowym Myślina-Zębowice ktoś demontuje tory kolejowe. O zdarzeniu, mundurowych poinformował przypadkowy świadek. Na miejscu policjanci zauważyli zaparkowany samochód, obok którego stało czterech mężczyzn, którzy na widok podjeżdżających policyjnych radiowozów próbowali uciec. Już po chwili funkcjonariusze zatrzymali Fiata Uno, a w nim czterech mieszkańców Bytomia w wieku od 28 do 40 lat.

Policjanci na miejscu w którym zauważyli wcześniej mężczyzn, znaleźli znaleźli pocięte już szyny kolejowe. Ich wartość oszacowana została na blisko 3 000 złotych. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Prowadzący sprawę policjanci ustalili, że zatrzymani mężczyźni na przełomie kilku tygodni mogli zdemontować i wywieźć z nieczynnego torowiska blisko kilometr szyn kolejowych o wartości około 100 000 złotych. Śledczy ustalili, że podejrzani cięli je palnikami i samochodem dostawczym wywozili do skupu złomu. W ten sposób mogło tam trafić około 200 ton stali. Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Prokurator objął ich policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close