AlarmKrajRegionŚwiatWiadomość dnia

Zmiana czasu na zimowy w Polsce jednak będzie? Unia może zablokować ustawę!

Zmiana czasu na zimowy w Polsce jednak będzie? Pomysł polityków PSL, aby zostać na stałe przy czasie letnim może pójść do kosza. Wszystko przez unijną dyrektywę!

Czas letni na zimowy zmieniamy w nocy z 28 na 29 października. Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło jednak projekt ustawy, który na stałe wprowadzałby w Polsce czas jednolity(fot.pixabay)

Jak ustaliło Radio ZET, to właśnie unijna dyrektywa może zablokować skutecznie poselską inicjatywę, by nie zmieniać czasu z letniego na zimowy.

Czas letni na zimowy zmieniamy w nocy z 28 na 29 października. Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło jednak projekt ustawy, który na stałe wprowadzałby w Polsce czas jednolity – zostalibyśmy przy czasie letnim.

Rząd ma przygotować stanowisko do projektu PSL ws. zmiany czasu, sprawdzając czy możliwe będzie wprowadzenie w Polsce jednorodnego czasu, bez konieczności przechodzenia z letniego na zimowy, ale jak wynika z ustaleń Radia ZET – unijna dyrektywa, która określa czas letni w całej Unii Europejskiej wyklucza możliwość wyłamania się jednego z krajów.

Zmiana czasu na zimowy w Polsce jednak będzie? Pomysł polityków PSL, aby zostać na stałe przy czasie letnim może pójść do kosza. Wszystko przez unijną dyrektywę(fot.sxc.hu)

Chodzi o dyrektywę z 19 stycznia 2001 roku, która określa, kiedy zaczyna się i kończy czas letni w całej Unii. W 2014 roku Komisja Europejska zleciła analizę, z której wynika, że zharmonizowany czas we wszystkich krajach wspólnoty jest niezbędny ze względu na wspólny rynek.

-Gdyby któryś z krajów zdecydował się nie zmieniać czasu z letniego na zimowy i odwrotnie – spowodowałoby to niedogodności i zakłócenia dla obywateli i przedsiębiorstw – głosi analiza Komisji Europejskiej. (źr:Radio ZET)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close