Region

Zmieniła się lokalizacja pierwszych oddziałów Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego

Zmieniła się lokalizacja pierwszych oddziałów Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, które mieściły się przy ul. Szpitalnej w dzielnicy Zagórze, a od teraz znajdują się przy ul. Zegadłowicza 3 w centrum Sosnowca. Do nowej lokalizacji przeniesione zostały: Oddział Neurologii, Oddział Udarowy, Pracownie EEG, EMG oraz Pracownia Dopplerowska. Jest to początek zmian organizacyjnych, które zapowiedział niedawno Szpital i które są pierwszym etapem utworzenia Centralnego Szpitala Miejskiego.

 

TOP 5 Silesia Flesz bije kolejne rekordy z WOŚP i pyta kto i po co bije kota?!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

We wtorek, 21 stycznia, zmieniło się umiejscowienie Oddziału Neurologii, który tymczasowo znajdować się będzie teraz na I piętrze budynku przy ul. Zegadłowicza. Natomiast Oddział Udarowy zlokalizowany będzie w nowoczesnych pomieszczeniach OIOMU na parterze budynku. Tego dnia z budynku przy ul. Szpitalnej w dzielnicy Zagórze do centrum miasta przeniesione zostaną także Pracownie EEG (Elektroencefalografia), EMG (Elektromiografia) oraz Pracownia Dopplerowska.

– Przeprowadzka to duże przedsięwzięcie dla szpitala, ale zmiany te umożliwią maksymalne wykorzystanie potencjału naszej placówki. Podział oddziałów na dwa budynki, który miał miejsce dotychczas, był utrudnieniem dla pacjentów i pracowników oraz wiązał się z wyższymi kosztami działalności. Budynek przy ul. Zegadłowicza daje szansę na zlokalizowanie oddziałów leczniczych w większym, nowocześniejszym budynku, wyposażonym w nowy, specjalistyczny sprzęt medyczny – wskazuje Dariusz Skłodowski, Prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Sp. z o. o.

 

źr. inf.prasowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close