Region

Znani aktorzy zachęcają do szczepień. Wśród nich K. Hanke i C. Pazura [WIDEO]

Program szczepień medyków trwa. Wczoraj przeciw COVID-19 zaszczepiło się w Polsce ponad 22 tys. lekarzy. Wg. danych ministerstwa zdrowia, szacunkowa liczba zgłoszeń wśród personelu medycznego i niemedycznego w województwie śląskim to prawie 40 tys. Od nowego roku rusza ogólnopolska kampania Narodowego Programu Szczepień.

Najlepszy SYLWESTER? Tylko z Telewizją TVS! Emocje sięgną zenitu!

– Część rodziny już wyzdrowiała, wujek Józek jeszcze leży na COVID – owym oddziale w Goduli w szpitalu. Moja kuzynka spędziła wiele dni pod respiratorem. Żeby z tego badziewia wyjść, żeby wrócić do normalności i żeby zacząć chodzić na imprezy, żeby zacząć uprawiać sport musimy się zaszczepić. Nie wierzcie tym wszystkim płaskoziemcom, antyszczepionkowcom, zaszczepcie się! – mówi Krzysztof Hanke, aktor, satyryk.

Szczepienie to szansa na powrót do pracy np. dla aktorów. Warunek – przyjęcie dwóch dawek przez jak największą ilość osób.

– Chca zacząć oddychać pełną piersią i w końcu iść do roboty i zagrać coś do Wos. Jo bez tego fachu żyć nie moga. Idźcie się zaszczepić, bo ja chca żebyś Cie się siedli na tej widowni i żebyście mogli obejrzeć to co ja mom do Was przygotowane. A potem potem po wszystkim ja już nie chce przez maska, przez przyłbica, ja chca normalnie na żywo się do Wos przytulićmówi Grażyna Bułka, aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach.

Punktem zwrotnym, który przekonał Amerykanów do szczepień w latach 50-tych było zaszczepienie się przed kamerami Elvisa Presleya. W Polsce ambasadorem kampanii #SzczepimySię został Cezary Pazura.

– Chcę zaszczepić siebie, swoich najbliższych i dalszych i bliższych. Chce zaproponować to wszystkim, którzy mnie słuchają, wszystkim Polakom. Mam świadomość, doświadczenie i obserwacje z racji wieku, że szczepionki działają i że gdyby ni szczepionki to np. choroba Polio miałaby żniwa do dziś, a tak po prostu jej nie maCezary Pazura, ambasador kampanii #SzczepimySię.

W calym procesie nie brakuje jednak problemów. Na przykład nie wszyscy medycy mają szanse na szybkie zaszczepienie się.

– Troszkę mi się nie podoba logistyka tych szczepień. Pan minister zdrowia deklarował nie raz, że będą szczepione osoby w tym zerowym etapie, czyli personel biały, lekarze, pielęgniarki, pracownicy laboratorium, rentgena, rehabilitacji, ratownicy medyczni. A tu ostatnio jak udałem się do szpitala by się zaszczepić spotkałem się z takim zdaniem, że najpierw będziemy szczepić cały personel szpitala, personel techniczny, który nie ma tego pierwszego kontaktu z pacjentami, z chorobą – mówi Yousif Abuzied, lekarz chorób zakaźnych, TEGRAMED Ruda Śląska.

Wkrótce Ministerstwo Zdrowia udostępni serwis, w którym będzie można sprawdzić ilość wykonanych szczepieniach. Wszelkie potrzebne informacje ma zapewnić również bezpłatna, całodobowa infolinia pod numerem 989.

Autor: Paweł Palacz

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sylwester w domu? Tylko z Telewizją TVS! Mnóstwo, gwiazd, muzyki i emocji specjalnie dla Was!

Ktoś chciał w Katowicach dać dziecku na imię Sosnowiec. Dziwnych pomysłów było więcej 😉

Śląskie: Modernizacja systemu ŚKUP. Jak teraz będzie działał?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close