RegionWiadomość dnia

Żory: Ależ piękny jubileusz! Przeżyli razem 65 lat! Państwo Beniszowie świętowali Żelazne Gody [ZDJĘCIA]

Taki jubileusz wymaga szczególnego uczczenia – Anna i Ludwik Beniszowie z Roju świętowali 65 rocznicę ślubu! Warto podkreślić, że to już trzecia żorska para, która w tym roku obchodzi Żelazne Gody. Anna i Ludwik Beniszowie mieszkają w żorskiej dzielnicy Rój. Pobrali się 12 listopada 1951 r. w kościele w Rybniku-Boguszowicach. Rok wcześniej poznali się na zajęciach kółka teatralnego w Roju. Pani Anna nie miała wtedy jeszcze ukończonych 18 lat, a pan Ludwik miał 25 lat i pracował jako krawiec. Szacowni jubilaci mają dwoje dzieci – syna Joachima i córkę Alicję oraz wnuczkę Joannę.

Z okazji 65-lecia zawarcia związku małżeńskiego jubilatów z życzeniami odwiedził Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory. Małżonkowie otrzymali w prezencie kwiaty oraz kosz podarunkowy.  Było to już trzecie spotkanie Prezydenta z Anną i Ludwikiem Beniszami. W 2001 roku w żorskim Urzędzie Stanu Cywilnego Waldemar Socha wręczył jubilatom medale za  długoletnie pożycie, a  w 2011 r. odwiedził ich w domu z okazji 60 rocznicy zawarcia ślubu. Jubilatom serdecznie gratulujemy pięknej rocznicy i życzymy dalszych szczęśliwych lat przeżytych w zdrowiu, radości i szczęściu.(źr.UM Żory)

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close