RegionWiadomość dnia

Żory: kolejni policjanci zatrzymani! Są podejrzani o branie łapówek

Kolejne zatrzymania w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach! Tym razem funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji zatrzymali kolejnych dwóch policjantów, którzy są podejrzani o przyjmowanie łapówek. Łącznie w tej sprawie zatrzymano już osiem osób.

Kolejne zatrzymania w tej sprawie możliwe były dzięki odpowiedzi osób posiadających wiedzę o przestępstwie na apel prokuratury. Osoby, które zgłosiły się i poinformowały o przestępstwach wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom żorskiej drogówki zostały przesłuchane w charakterze świadków i nie zostaną pociągnięte do odpowiedzialności karnej.

Wobec obu zatrzymanych funkcjonariuszy prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Gliwicach z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Możecie podpatrzeć, jak powstają nasze newsy! ZOBACZCIE nowy spot SILESIA FLESZ!

Decyzją z dnia 30 sierpnia 2018 roku Sąd uwzględnił wnioski prokuratury i zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Przypomnijmy: prokuratura ustaliła, że korzyści majątkowe w różnych kwotach były przyjmowane przez kilku funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Żorach w zamian za zaniechanie podjęcia jakichkolwiek czynności służbowych w związku z ujawnieniem popełnienia przez kierujących pojazdami wykroczeń drogowych (polegających przede wszystkim na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości jazdy) lub nawet przestępstw polegających kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości.

W niektórych przypadkach w zamian za przyjętą korzyść majątkową funkcjonariusze Policji wystawiali wobec kierujących pojazdami mandaty karne nie za rzeczywiście, lecz fikcyjnie popełnione wykroczenia.

Przyjmujący korzyści majątkowe funkcjonariusze Policji większości tych przestępstw dopuścili się, wykonując czynności służbowe na drodze krajowej nr 81 (tzw. „wiślance”), jak również na drogach dojazdowych do autostrady A1. Zatrzymani funkcjonariusze usłyszeli już zarzuty.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Gliwicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close