RegionWiadomość dnia

Żory: Miasto buduje mieszkania i będzie je losowało między mieszkańcami! [WIDEO]

Miasto Żory buduje mieszkania. Kto je dostanie? Ten, kogo wyłoni losowanie!

 

Chociaż dopiero są w budowie, to chętnych na nowe mieszkania w Żorach nie brakuje. Pani Wioleta jest jedną z nich. -Dla osób, które nie mogą otrzymać kredytu lub też nie chcą się wiązać kredytem na te 20-30 lat, to takie mieszkanie może być szansą – uważa Wioleta Kurzydem.

Miasto Żory buduje mieszkania. Kto je dostanie? Ten, kogo wyłoni losowanie!

Powstające w Żorach lokale to tzw. mieszkania czynszowe. Buduje je gmina. -Te mieszkania są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą w Żorach zamieszkać i którzy mają dochody odpowiednie żeby płacić czynsz, bo czynsze pomyślane są w takiej wysokości aby pokryć koszty budowy i bieżącego utrzymania budynków . Nie zakładamy żadnego zysku to jest budowa non profit – mówi Waldemar Socha, prezydent miasta Żory.

Szacuje się, że czynsz z centralnym ogrzewaniem będzie wynosił około 20 zł/m2. Mieszkania będą miały od 30 do 124 m2. Będą to zarówno kawalerki jak i mieszkania dwu, trzy i czteropokojowe. Co ważne, najemcy będą musieli wykończyć je sami. Lokale zostaną oddane w stanie deweloperskim. Już po dwóch latach mieszkanie będzie można wykupić a za każdy pełen rok mieszkania najemca dostanie upust w wysokości 2% wartości. O tym kto otrzyma które mieszkanie zdecyduje losowanie.

Miasto Żory buduje mieszkania. Kto je dostanie? Ten, kogo wyłoni losowanie!

-Losowanie określa kolejność wyboru mieszkań. Osoba, która wylosuje numer 1 przyjdzie jako pierwsza wybrać sobie jedno z 521 mieszkań, które są przeznaczone do zamieszkania w tym programie (…) codziennie będzie przychodzić do ZBM osiem osób, które będzie wybierać mieszkania. Po wyborze tych 521 mieszkań klamka zapadła. Każdy musi się dobrze zastanowić, które mieszkanie chce i na które mieszkanie go stać – mówi Joachim Gembalczyk, dyrektor Zarządu Budynków Miejskich.

Losowanie odbędzie się już w najbliższą sobotę (24.02). Wylosowanych zostanie 1000 osób. Mieszkania budowane są w ramach programu „Z przyszłością w Żorach”. Program przewiduje budowę ponad tysiąca takich mieszkań.
(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close