AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Związkowcy z ArcelorMittal Poland chcą podwyżek! Po negocjacjach nie wyszli z budynku zarządu

– Przebywamy w sali, w której spędziliśmy noc i cały czas czekamy na przedstawicieli pracodawcy. Jesteśmy gotowi na kontynuowanie rozmów – podkreśla Lech Majchrzak, wiceprzewodniczący Solidarności w AMP. Decyzja o pozostaniu w siedzibie dyrekcji AMP zapadła po wczorajszym spotkaniu przedstawicieli związkowców z przedstawicielami zarządu, podczas którego nie udało się skłonić pracodawcy do dalszego dialogu w sprawie wzrostu płac w firmie. Strona związkowa nie zgodziła się na postępowanie przedstawicieli zarządu, którzy przygotowali własny projekt porozumienia płacowego i zaznaczyli, że od 20 marca związkowcy będą mogli podpisywać ten dokument w trybie obiegowym, czyli bez dalszych negocjacji.

 

Projekt ten znacznie odbiega od oczekiwań pracowników AMP. Zakłada podwyższenie płac zasadniczych wszystkich pracowników firmy o 100 zł brutto i przeznaczenie kwoty 17 zł brutto na pracownika na indywidualny wzrost płac w poszczególnych grupach zawodowych. Pracodawca zaproponował także wypłatę nagrody za 2016 rok w wysokości 1 tys. zł dla pracownika w dwóch transzach oraz kolejne 300 zł uzależnione od wyników spółki. Organizacje związkowe podtrzymują postulaty płacowe zgłoszone w październiku 2016 roku. Najważniejsze z nich dotyczą podwyżek w wysokości 300 zł brutto dla każdego pracownika oraz nagrody za ubiegły rok wynoszącej 2,5 tys. zł brutto. (źr:Śląsko – Dąbrowska Solidarność)

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close