AlarmKategoriaRegionWiadomość dnia

Żywiec: Fałszywi policjanci aresztowani!

Fałszywi policjanci usłyszeli zarzuty. Na razie w areszcie spędzą trzy miesiące, natomiast za popełnione przestępstwa grozi im nawet 8 lat więzienia.

 

Policjanci z Żywca wspólnie z mundurowymi z Warszawy zatrzymali 35-letniego mężczyznę oraz 31-letnią kobietę, którzy metodą „na policjanta” oszukali pracownicę sklepu jubilerskiego. Ich łupem padła biżuteria o wartości blisko 37 tys. zł.

Do zdarzenia doszło pod koniec marca 2017 roku. Do jednego ze sklepów jubilerskich w Żywcu zadzwonił mężczyzna i podając się za policjanta powiedział, że na placówkę szykowany jest napad. Pracownicy sklepu polecił, aby spakowała cały towar i przekazała osobie, która się po niego zgłosi. W ten sposób oszuści przejęli biżuterię o wartości blisko 37 tys. zł. Powiadomieni o sprawie śledczy rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia sprawców. W wyniku prowadzonych ustaleń, we wtorek 10 października 2017 roku, wspólnie z policjantami z Warszawy, zatrzymali 35-letniego mężczyznę oraz 31-letnią kobietę. Oboje są mieszkańcami stolicy. Oszuści trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzuty. Śledczy udowodnili im również, że w ten sam sposób próbowali oszukać cztery inne placówki. Na wniosek śledczych i prokuratora żywiecki sąd tymczasowo aresztował ich na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa w więzieniu mogą spędzić nawet 8 lat.

 

(źródło: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close