Region

Żywiec: Miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Jak się okazało, kierowca autokaru był pijany

Blisko promil alkoholu w organizmie miał 62-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, który miał zawieść dzieci na wycieczkę. Dziwne zachowanie mężczyzny zauważyli opiekunowie dzieci i natychmiast poinformowali o tym żywieckich policjantów.

 

W piątek (25.05), około godz. 8.20, dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację, że kierowca autokaru, którym dzieci miały jechać na wycieczkę, może być nietrzeźwy. Na wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci z żywieckiej drogówki. Jak ustalili, za kierownicą siedział 62-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu.

W tym samym dniu, kilka godzin później, policjanci przeprowadzali zgłoszoną wcześniej kontrolę autokaru, który również miał zawieźć dzieci na wycieczkę. W czasie sprawdzenia policjanci stwierdzili, że autokar miał pękniętą przednią szybę oraz zablokowane drzwi ewakuacyjne. Jego stan techniczny nie pozwalał na dopuszczenie go do ruchu.

Policja przypomina, że rozpoczyna się sezon wyjazdów, podróży i wycieczek. Dzieci i młodzież wyjeżdżają na „zielone szkoły”. Policjanci apelują, aby kierowcy i przewoźnicy mieli świadomość ciążącej na nich odpowiedzialności za bezpieczeństwo przewożonych dzieci. Przypominają również, że każda jednostka policji przeprowadza kontrolę autokarów. Dlatego jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze pociechy pojadą sprawnym autokarem, zgłośmy wcześniej jego kontrolę.

 

(źr: Śląska Policja)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close