Skip to content

Pozbył się psa, bo był stary i chory

17 maja 2024
Marcelina Przystał - Skarżyńska
Pozbył się psa, bo był stary i chory/fot.Śląska Policja
Pozbył się psa, bo był stary i chory/fot.Śląska Policja

Przywiązał psa do kraty śmietnika i zostawił. Nie chciał czworonoga, bo był stary i schorowany. Teraz odpowie za swoje zachowanie względem zwierzęcia. 51-latek z Chorzowa usłyszał zarzut znęcania się nad  psem. Grozi mu do trzech lat więzienia.

 

Ktoś przywiązał psa do kraty śmietnika przy ul. Granitowej w Świętochłowicach. Policjanci wraz z pracownikami schroniska w Chorzowie pomogli czworonogowi.

Mundurowi za punkt honoru postawili sobie ustalić osobę, która w ten sposób potraktowała zwierzę. To się udało. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego właściciela psa. Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem, do których się przyznał. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Jak ustalili policjanci, takie a nie inne postępowanie 51-latka było podyktowane tym, że psa, którego był opiekunem nie chciano przyjąć do schroniska. A zwierzę mu przeszkadzało bo... było już schorowane i stare, a ten nie miał siły się nim zajmować.

Tagi

Podobne wpisy

  • W Wiśle otwarto Beskidzkie Centrum Narciarstwa im. Adama Małysza

    Kamil Janisz
  • Sobota paszportowa już w ten weekend

    Monika Sławik
  • W Śląskim ZOO urodziły się dwa rysie. Mogą zasilić dziką populację

    Kamil Janisz

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP