Skip to content

Tychy wybudują HUB zielonej gospodarki

24 marca 2024
Redakcja
Tychy wybudują HUB zielonej gospodarki. Fot. UM Tychy
Tychy wybudują HUB zielonej gospodarki. Fot. UM Tychy

W Tychach powstanie HUB Zielonej Gospodarki. Miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 96 mln zł.

 

- To inwestycja, która rozpoczęła się 20 lat temu. Dwie części budynku zostały zagospodarowane, a środkowa czekała na swój najlepszy moment. Dziś możemy powiedzieć, że ten moment jest przed nami. Powstanie tu miejsce, w którym z jednej strony siedzibę będą miały firmy, które lokowane są w szerokim obszarze gospodarki zielonej związanej z nadchodzącą transformacją energetyczną. Będzie to także miejsce, gdzie powstawać będą nowe firmy zasilane talentami młodych ludzi, którzy teraz jeszcze chodzą do szkół. Chcemy wyławiać te talenty i dawać im szanse na rozwój umiejętności. To jest wizja przyszłości, którą dzięki pozyskanym z funduszy europejskich środkom jesteśmy w stanie zrealizować - mówi Maciej Gramatyka, pełniący funkcję prezydenta Tychów.

Całkowita wartość projektu to ponad 118 mln zł. Tyski HUB Zielonej Gospodarki znajdzie się tuż przy Mediatece.

- Cały obiekt będzie nastawiony na innowacje dotyczące zielonej gospodarki, czyli mocno sprofilowany. Firmy, które będą preferowane to te, które postawią na nowe rozwiązania, ochronę klimatu, na rozwiązania pozwalające zaoszczędzić energię w różnych sektorach – na szeroka skalę - mówi Bożena Nowak, Naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Europejskich.

Tagi

Podobne wpisy

  • Nadchodzą ekstremalne temperatury! Nie zostawiaj zwierząt w potrzebie

    Monika Sławik
  • Rusza sezon nad zalewem Nakło-Chechło. Kolejne ostrzeżenia służb

    Kamil Janisz
  • Zadzwonił do niego „policjant" - mieszkaniec Zabrza stracił blisko 55 tys. zł

    Monika Sławik

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Finansowanie strony: Śląskie Finansowanie strony: PARP